Continua o Ciclo de Conferências de Inauguração da Cátedra Aquilino Ribeiro

Přednášky z portugalského jazyka a literatury z dalšího cyklu zahajovacích přednášek Výzkumného centra Aquilina Ribeira

12. 10. 2024

Foto: Diligente

Výzkumné centrum Aquilina Ribeira ve spolupráci s Institutem Camões, FF MU a FF UP pro Vás připravilo další díl z cyklu zahajovacích přednášek. Ty pronese ve dnech 30.-31.10.2024 profesorka Isabela Margarida Duarte z portugalské Universidade do Porto, která nabídne unikátní jazykovědný vhled do literárního díla Aquilina Ribeira. Zároveň se s námi podělí o mnohaleté zkušenosti s výukou portugalského jazyka ve Východním Timoru a přiblíží aktuální jazykovou situaci v zemích PALOP (Países Africanos de Língua Oficial Portuguesa).

Přednáška „Aquilino Ribeiro, Cinco réis de gente: um texto literário feito também com palavras do linguajar diário” bude pronesena na FFMU v Brně, a to 30.10. 2024 v 10:30 hodin (místo: FFMU, učebna L41, Veveří 26/28, Brno).

Přednáška „A língua portuguesa nos PALOPs e Timor-Leste” se uskuteční v Brně i v Olomouci v následujících termínech:
30.10. 2024 v 9:00 hodin (místo: FFMU, učebna L41, Veveří 26/28, Brno) a
31.10. 2024 v 11:30 hodin (místo: FFUP, učebna 2.52, Křížkovského 10, Olomouc).

Přednášky budou proneseny v portugalštině.
Těšíme se na Vaši účast.

Přehled všech článků